boksy dachowe

W jaki sposób wybrać najlepszy box (kufer ) samochodowy
Chociaż sezon urlopowy już dawno przeminął to tak w rzeczywistości każda pora jest idealna na to by zażyć odrobinę odpoczynku oraz zrobić sobie kilka dni wolnego. Kiedy wyruszamy na wyprawę z rodziną czasem zdarza się, że ciężko jest ulokować wszelkie rzeczy w bagażniku. W takim wypadku warto jest zainwestować w box samochodowy, czyli doczepiany na dachu samochodu dodatkowy bagażnik. Jednakże nasuwa się zapytanie, czym wypada się kierować przy tego typu zakupie? Jaki kufer samochodowy kupić, by napełniać się spokojną i komfortową jazdą oraz być przekonanym o bezpieczeństwie własnego bagażu? O tym poniżej.

boxy dachowe

Właściwy wybór samochodowego kufra

By box samochodowy był udanym kupnem, którego nie będziemy żałować trzeba wziąć pod uwagę parę istotnych aspektów z nim związanych.

•    Dostosowanie do samochodu
•    Bezpieczeństwo
•    Waga
•    Dogodna cena

Skupiając się na pierwszym punkcie należy ogłosić, że nie każdy bagażnik można zintegrować z dowolnym typem samochodu więc w pierwszej kolejności trzeba się dowiedzieć czy te elementy będą ze sobą współgrać. Dobrym rozwiązaniem jest bagażnik uniwersalny. Bezpieczeństwo jest drugim oraz prawdopodobnie najistotniejszym punktem- box powinien posiadać blokadę przed włamaniem, a oprócz tego należałoby jest wiedzieć, co się z nim dzieje w chwili ewentualnej kolizji.

Jeżeli chodzi o wagę kufra, przed zakupem warto dowiedzieć się jaki jest maksymalny udźwig samochodu. Kolejny aspekt to cena- boxy mają własne udogodnienia za które należy dopłacać. Jeśli nie zależy nam na tego rodzaju akcesoriach to kupmy taniej, lecz postawmy na solidną firmę.